kasyna gry zakład

Gra losowa Bingo w Polsce

kasyna gry przez vpn

Historia gry w gra losowa Bingo w Polsce to opowieść fascynująca sama w sobie, nawet zanim wersja bingo pojawiła się w Stanach Zjednoczonych jako gra zwana Beano. W dawniejszych czasach rozdający losował krążek z numerem z pudełka po cygarach,

a gracze oznaczali numer na swoich kartach przy pomocy ziarna fasoli. Historia gry w bingo sięga roku 1530 we Włoszech. Gra w bingo rozpoczęła się jako gra loteryjna, dalej odbywająca się w każdą niedzielę we Włoszech. Gra dotarła w XVIII wieku do Francji, gdzie stała się grą bardziej elitarną.

Niemcy włączyli się do gry o całe stulecie później, jednak gra w bingo była dostosowana do potrzeb dzieci w wieku szkolnym i miała pomóc im w polepszeniu pisowni i podstaw matematyki. Dopiero w latach 20. XX wieku gra w bingo dotarła do Ameryki Północnej, gdzie była zwana Beano. Co zabawne, chwytliwa nazwa bingo pojawiła się dopiero jakiś czas później, gdy sprzedawca z Nowego Jorku o nazwisku Lowe przypadkowo usłyszał, jak jeden z graczy przez pomyłkę krzyknął właśnie „bingo” zamiast „beano”.

Lowe dostrzegł w grze w bingo wielki potencjał i zatrudnił profesora matematyki, aby ten pomógł mu zwiększyć liczbę kombinacji dostępnych na kartach do gry. Z pewnością ponad sześć tysięcy wersji kart do gry w bingo zostało wypuszczonych na rynek. Po jakims czasie do Lowe zgłosił się katolicki ksiądz z Pensylwanii, który liczył, że dzięki grze w bingo, mógłby zebrać pieniądze na rzecz swojego kościoła. Plan powiódł się doskonale, a wersja bingo online tylko zwiększyła popularność gry, zwłaszcza wśród młodszych odbiorców.
Gra losowa Bingo w Polsce znajduje się w punktach naziemnych ale i w kasynach online które opisujemy.

Odbierz bonus kasynowy
gry kasyna