kasyna gry zakład

Historia gry ruletka

kasyna gry przez vpn

Historia gry ruletka:

Pierwsza forma gry w ruletkę została ponoć wymyślona w XVII wieku we Francji przez niejakiego Blaise Pascala. W roku 1842 dwaj Francuzi, François i Louis Blanc dodali cyfrę 0 do koła ruletki. W początkach XVIII wieku gra ta dotarła do Stanów Zjednoczonych, gdzie do koła ruletki dodano podwójne zero. W XVIII wieku ruletka stała się popularna na terenie całej Europy, jak i w USA, stając się jedną z najbardziej znanych gier hazardowych.

Ruletka to gra polegająca na tym, że krupier obraca koło ruletki, które ma 37 (a w wersji amerykańskiej 38) oddzielnych przegródek, w których ma zatrzymać się rzucona na koło kulka. Przegródki są ponumerowane od 1 do 36 i mają kolor na przemian czerwony i czarny, zaczynając od czerwonej jedynki. Dodatkowo znajduje się tam zielona przegródka z numerem 0. Podstawowa zasada gry jest taka, że wygrany zakład postawiony na pojedynczy numer jest wypłacany jak 35 do 1. Gracz może postawić zakład na parzysty lub nieparzysty numer, na kolor, jak również na różne kombinacje.
Warto też wiedzieć, że istnieją dwa typy ruletki –  amerykańska i europejska. Różnią się one liczbą zer na kole. W wersji amerykańskiej koło ruletki ma dwa zera (zero i podwójne zero), co podnosi przewagę kasyna do 5,3%, w porównaniu do wersji europejskiej, gdzie jest tylko jedno zero, co daje przewagę kasyna 2,7%. Ruletka online jest więc bardziej opłacalna, jeśli grasz w wersję europejską

ruletka na pieniadze

Odbierz bonus kasynowy
gry kasyna